Rodzaje czujników

TYPY CZUJNIKÓW:

CZUJNIK UDAROWY
Podstawowy czujnik stosowany w samochodowych systemach alarmowych. Wykrywa uderzenia w karoserię, koła oraz przy odpowiednim zestrojeniu reaguje na wybicie szyby

CZUJNIK RUCHU ULTRADZWIĘKOWY
Czujnik wykrywający ruch wewnątrz kabiny pojazdu. Wykorzystuje się w nim ultradźwięki, które dzięki zamontowanym, przeważnie w przednich słupkach mikrofonach, reaguje na ruch. Stosuje się również inteligentne czujniki reagujące na zniszczenie lub zaklejenie mikrofonu w które są wyposażone.

CZUJNIK RUCHU MIKROFALOWY
Podobnie jak czujnik ultradźwiękowy wykrywa ruch wewnątrz kabiny pojazdu. Działa na zasadzie rozchodzenia się mikrofali. Zaletą czujników mikrofalowych jest całkowite ukrycie. Do wad można zaliczyć wrażliwość na telefony komórkowe i radia CB. Dlatego należy stosować czujniki mikrofalowe renomowanych firm, z możliwością precyzyjnego strojenia. Przy odpowiednim ustawieniu wykrywa również ruch dookoła pojazdu (do 1,5m)

CZUJNIK GLASS
Dzięki zastosowanemu mikrofonowi reaguje na częstotliwość wybijanej szyby samochodowej

CZUJNIK GRAWITACYJNY

Czujnik reagujący na wszelkiego rodzaju przemieszczanie pojazdu. Ruch w przód lub w tył, podnoszenie w celu kradzieży koła czy wciągnięcia na lawetę,  powoduje wyzwolenie alarmu.

CZUJNIK SPADKU NAPIECIA

Czujnik wykrywający skoki napięcia w instalacji pojazdu. Odłączenie akumulatora, zapalenie lampki oświetleniowej lub zasilenie jakiegokolwiek odbiornika energii elektrycznej w aucie powoduje wyzwolenie autoalarmu. W takie czujniki wyposażone są syreny z własnym zasilaniem.

CZUJNIK KLAPOWY
Jest to czujnik mechaniczny wykrywający otwarcie lub niedomknięcie drzwi lub pokrywy bagażnika i silnika. Fabrycznie montowane czujniki klapowe wykorzystywane są np. do zapalania lampki sufitowej czy podświetlenia bagażnika.


Skuteczny system alarmowy powinien posiadać kilka typów czujników. Odpowiedni montaż i wystrojenie znacząco zwiększa stopień ochrony pojazdu. Czujniki stosowane przez nas pochodzą od renomowanych producentów i charakteryzują się precyzyjnym oraz niezawodnym działaniem.