Funkcje autoalarmów

Dostępne Funkcje Autoalarmów

FUNKCJA ANTYNAPADOWA - Funkcja wymagająca wykonania autoryzacji przez właściciela pojazdu, każdorazowo po uruchomieniu silnika. Jeżeli autoryzacja nie zostanie wykonana, po określonym czasie następuje blokada silnika. Autoryzacja może polegać Np. na wciśnięciu ukrytego przełącznika. Niektóre systemy wyposażone są w osobiste identyfikatory, które bezobsługowo i automatycznie dokonują autoryzacji. Funkcja anty-napadowa sprawdza się w sytuacjach gdy właściciel pojazdu zostaje napadnięty i zmuszony do oddania kluczyków, zostawi włączony silnik, Np.: aby otworzyć bramę, zostanie siłą wyciągnięty z samochodu, gdy kluczyki zostaną skopiowane lub skradzione lub w sytuacji napaści na kierowcę podczas wsiadania do pojazdu.

FUNKCJA ANTYPORWANIOWA  -  Funkcja wymagająca wykonania autoryzacji przez właściciela pojazdu, każdorazowo po otworzeniu drzwi pojazdu podczas uruchomionego silnika. Jeżeli autoryzacja nie zostanie wykonana, po określonym czasie następuje blokada silnika. Autoryzacja może polegać Np. na wciśnięciu ukrytego przełącznika. Niektóre systemy wyposażone są w osobiste identyfikatory, które bezobsługowo i automatycznie dokonują autoryzacji. Funkcja antyporwaniowa sprawdza się w sytuacji napaści na kierowcę lub podczas próby kradzieży auta na tak zwane ” koło”.

FUNKCJA IMMOBILISERA - Polega na natychmiastowym blokowaniu obwodów elektrycznych silnika, uniemożliwiając jego rozruch. Blokada następuje automatycznie po uzbrojeniu systemu alarmowego.

STEROWANIE ZAMKIEM CENTRALNYM - Automatyczne zamykanie i otwieranie zamka centralnego podczas uzbrajania i rozbrajania autoalarmu.

STEROWANIE ZAMKIEM CENTRALNY W DWÓCH KROKACH - funkcja bezpiecznego otwarcia drzwi, czyli sterowanie zamkiem centralnym w taki sposób że podczas wyłączenia autoalarmu otwierają się tylko drzwi kierowcy, natomiast pozostałe drzwi po dodatkowym wciśnięciu przycisku w pilocie.

SAFETY LOCK - Automatyczne zamykanie zamka centralnego po uruchomieniu silnika, a następnie automatyczne otworzenie po zakończeniu jazdy.

FUNKCJA PANIC - Funkcja ta pozwala na zdalne wywołanie sygnału alarmowego w przypadku zagrożenia.

TRYB SERWISIWY - Funkcja całkowitego lub częściowego zdezaktywowania autoalarmu. Przydatna w sytuacji pozostawienia pojazdu w serwisie lub na myjni. Nie zachodzi wówczas potrzeba informowania personelu serwisu o sposobie działania alarmu.

AWARYJNE WYŁĄCZANIE ALARMU - Możliwość awaryjnego wyłączenia autoalarmu w przypadku zagubia pilota lub gdy z jakiegoś powodu nie można pilotem wyłączyć alarmu.

CICHE LUB GŁOŚNE STEROWANIE AUTOALARMEM - Możliwość konfiguracji sposobu załączania i wyłączania autoalarmu - cicho lub głośno.

DODATKOWY KANAŁ STERUJĄCY
- Możliwość zdalnego sterowania akcesoriami pojazdu Np. otwieranie klapy bagażnika, włączanie lampki oświetleniowej wnętrze pojazdu czy zdalne włączenie świateł mijania.

FUNKCJA KOMFORT - Automatyczne domykanie szyb elektrycznych i szyber-dachu po uzbrojeniu autoalarmu

PAMIĘĆ ZDARZEŃ - Jeżeli podczas nieobecności właściciela pojazdu nastąpiła próba włamania, system poinformuje o tym zdarzeniu podczas rozbrojenia.

WYŁĄCZENIE CZUJNIKÓW OPCYJNYCH - Możliwość uzbrojenia autoalarmu bez niektórych czujników. Np. w sytuacji pozostawienia psa w pojeździe jest możliwość wyłączenia czujnika ruchu lub czujnika udaru.

KONTROLA STANU BATERII W PILOCIE - Jeśli napięcie baterii w pilocie będzie za niskie to system poinformuje nas o tym..

SYGNALIZACJA NIEDOMKNIETYCH DRZWI LUB KLAP
- Jeżeli podczas uzbrajania autoalarm wykryje otwarte drzwi lub klapy to w odpowiedni sposób zasygnalizuje ten fakt.

CICHY ALARM 
- Jeżeli funkcja jest aktywna to podczas próby kradzieży jedyną reakcją autoalarmu będzie przesłanie informacji o tym fakcie za pośrednictwem sieci GSM na telefon użytkownika, bez załączania syreny ani świateł.

SAFETY LOCK - Automatyczne zamykanie zamka centralnego po uruchomieniu silnika, a następnie automatyczne otworzenie po zakończeniu jazdy.

POWIADOMIENIE O WYKRYCIU AWARII  - Jeżeli podczas uzbrajania autoalarmu system wykryje awarię w jakimś obwodzie zabezpieczeń, to w odpowiedni sposób poinformuje o tym użytkownika pojazdu.

SAMOUZBROJENIE - Jeżeli po rozbrojeniu autoalarmu nie nastąpi otwarcie drzwi lub włączenie stacyjki to system uzbroi się automatycznie po 30s. Funkcja sprawdza się gdy użytkownik przypadkowo i nieświadomie wyłączy system.